3 tipy jak se rychle naučit anglicky

 

Víte, jak si Česká republika stojí ve znalosti anglického jazyka oproti jiným státům v EU? Česká republika a Slovensko se řadí mezi nejhůře mluvící státy anglickým jazykem.  Z 28 zemí EU je ČR na 24 místě a přitom naučit se dnes anglicky už není žádná věda, když víte jak na to.  Připravili jsme si pro vás 3 tipy jak se rychle naučit anglicky. 

 

Jednu chybu, kterou děláme už od školních lavic je, že se učíme teorii, ale neumíme již jazyk používat v praxi. Důsledek toho je pak  takový, že se v cizí zemi nedomluvíme. Proč? Známe sice teorii, ale nerozumíme přízvuku a mluvíme ve strojených frázích.

Fotografie slečny jak se učí angličtinu
Učení může být zábava, poradíme jak na to.

 

3 tipy jak se rychle naučit anglicky

 

1) Věnujte se anglickým poslechům a konverzaci

Ze školy jsme zvyklí, že je potřeba opakovat teorii a biflovat se slovíčka nazpaměť. Ale opravdu to je to, co nás dovede k perfektní angličtině? Určitě ne. Náš první tip je věnování se anglickým poslechům a konverzaci. Sledování filmů s titulky a poslech angličtiny je to nejjednodušší, jak začít.

Při sledování vašeho oblíbeného filmu si zároveň budete procvičovat angličtinu a bude vás to bavit. Nemusíte dohledávat každé slovíčko, kterému nebudete rozumět, pomocníkem vám budou titulky a časem sami uvidíte, že rozumíte cizí řeči víc a víc.

 

Fotografie tabule s anglickými názvy
Konverzujte a poslouchejte, učení půjde snáz.

 

2) Správné opakování matka moudrosti

Jak se nyní učíte? Opakujete si slovíčka stále dokola, nebo na to máte nějakou řízenou techniku, abyste slovíčka a naučenou látku nezapomínali? Pokud naučenou látku neopakujete správně, do třech týdnu si váš mozek zapamatuje pouze 21% toho, co jste se naučili. To není moc, viďte?

Jak tedy správně opakovat naučenou látku?

Dle profesionálních školitelů cizích jazyků z easylingo.cz je ta absolutně nejlepší cesta opakovat naučenou látku v těchto intervalech:

  • První den učení – opakuji ještě tentýž den, kdy jsem se látku učil.
  • Druhý den
  • Sedmý den
  • Dvanáctý den

Nejprve opakujte látku a opravdu pečlivě procvičujte. Jakmile ji budete mít osvojenou, stačí už jen její stručné připomenutí. Pokud takto budete látku procvičovat, zapamatujete si v dlouhodobém měřítku až 85% toho co jste se učili. To je 4x více, než kdybyste se biflovali zpaměti.  Vyzkoušejte to. 🙂

 

Fotografie anglických učebnic
Zahoďte učebnice a konverzujte.

 

3) Pravidlo 30/20

Víte, že pozornost v průběhu učení klesá? Proto se nedoporučuje dodržovat při učení 45 minut jako ve škole. Vaše pozornost za 30 minut učení klesne o 40% a za 45 minut dokonce o 60%.

Doporučujeme proto ve 20 té minutě s učením přestat.  Nastavte si studium a jeho délku tak, aby vám vyhovovala a váš mozek nebyl přetížen.

V případě, že budete chtít studovat více intenzivně, studujte 20 minut novou látku a dále pak věnujte svůj studijní čas opakování již naučené látky.  Zkuste to a uvidíte, že vás angličtina bude bavit.

 

Kurz angličtiny Easylingo

Chcete se naučit anglicky rychle a snadno? Navštivte kurz angličtiny Easylingo ZDE a získejte zdarma “ 7 tajemství rychlého učení jazyků.“

Fotografie dvou můžu a mozku na obrázku jak se učí anglicky
Anglicky snadno a rychle – Easylingo

 

Malování na obličej: Jak vyrobit či vybrat barvy na obličej pro děti 25. 5. 2021
Zažijte návrat do dětských let díky malování akvarelem 15. 4. 2021
Furoshiki – vyzkoušejte balení dárků do látek 16. 3. 2021
Jak na pěstování bylinek v bytě i na zahrádce? Poradíme vám! 10. 3. 2021
9 her pro děti na zahradu nebo do přírody, které je budou zaručeně bavit 3. 3. 2021