Jak na letní malované tenisky

Malování na textil je velmi oblíbená výtvarná technika. Odlište se od ostatních a vyrobte si originální malované tenisky. Nemusíte být malíř, abyste si sami vytvořili své malované originální trička, boty nebo kabelky. My se dnes podíváme jak na letní malované tenisky. Půjčili jsme si inspiraci od Janky Melas Pullmannovej, která se malování na textil už pár let věnuje. Na jejím webu najdete spoustu inspirace nejen na toto léto. Pojďme se rovnou podívat na to co vše budete potřebovat k malování na textil a jak na letní malované tenisky

 

Barvy na textil

Barvy pro malování na textil jsou založeny na vodní bázi a na bílém podkladu jsou krásně vidět. Pokud je váš podklad tmavší, tak je potřeba zakoupit speciální krycí barvy na textil. Barvy můžete míchat a vymýšlet si své barevné odstíny a kombinace. Jen je potřeba dát si pozor pro jaký materiál jsou barvy určené.

Čtěte také: Malování na hedvábí – návod

Dnes již nakoupíte nejen barvy na bavlnu, ale i na len, jutu nebo hedvábí.  Nejprve textilie vyperte a teprve pak začněte malovat a barvit.  Nedoporučuje se používat textil s vysokým obsahem polystyrenu, kvůli možnému pozdějšímu zažehlování a vysoké teplotě, kterou tento materiál nesnese.

Praní a zažehlení

Prát můžete i na 60°C ale záleží především na tom, jakou barvu na textil použijete.  Některé barvy jsou odolnější a vydrží praní i na 60°C. Jiné jsou méně odolné a je potřeba prát šetrněji na 40°C.  Řiďte se vždy informacemi na etiketě barvy od výrobce. Barvy zafixujete jednoduše zažehlením, v případě, že malujeme letní tenisky, pak je nechte zapéct v troubě.

Fotografie štětců
Pomůcky na malování na textil

Pomůcky pro malování na textil

Než začnete malovat své letní tenisky, připravte si tyto pomůcky.

fantomové mizící fixy - různé barvy

Šablony na textil

Pokud si nejste jistí výtvarným umem, doporučujeme šablony na textil, které vám zaručí dokonalý vzhled.

spousta motivů obrázků na plastových šablonách na malování textilu

Některé šablony jsou vyráběné tak, aby se vám pevně přichytily na textilu, a na rubu jsou lepící. Jestliže chcete využít vlastní šablonu, doporučujeme potřít ji dočasným lepidlem.

Štětinky od štětce namočte jen na konci a začnete malovat od středu. V případě, že šablony budete používat opakovaně, tak je nezapomeňte pečlivě očistit a omýt.

Videonávod od Janky Melas Pullmannové na krásné letní malované tenisky

Pokud využijete návod na tyto krásné letní tenisky, nezapomeňte nám fotografii poslat a my ji zde rádi uveřejníme s vaším jménem. Další kreativní návody najdete ZDE.

Nebo se chcete naučit kreslit či malovat? Pak pro vás máme také řešení. Výtvarné online kurzy a tipy pro začátečníky najdete ZDE.

Malování na obličej: Jak vyrobit či vybrat barvy na obličej pro děti 25. 5. 2021
Nechte se uchvátit léčivými účinky heřmánku. Vyrobte si z něho mast nebo tinkturu 9. 5. 2021
3x bylinkové DIY: Pestré využití a vertikální pěstování bylinek 18. 4. 2021
Zažijte návrat do dětských let díky malování akvarelem 15. 4. 2021
Jak uchovat a zpracovat bylinky po vypěstování? Prozradíme vám, jak zachovat jejich chuť 29. 3. 2021